خدمات ما

 • مدل سه بعدی

تهیه مدلهای سه بعدی یکی از دست آوردهای مهم نقشه برداری هوایی با پهپاد است که در هر پروژه به کارفرمایان ارائه میشود. تولید ابر نقاط رنگی (RGB) حاصل ترکیب سه بعدی تصاویر و مدل های رقومی ارتفاعی، مدلی بسیار شبیه به واقعیت از عوارض طیبعی و ساخته بشر ارائه می دهد. در این مدلها یا بعبارت دیگر ماکت کامپیوتری، اندازه گیری در سه بعد طول، عرض و ارتفاع تا حد سانتیمتر قابل امکان پذیر است. این مدل ها بر روی گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر خانگی و حتی اینترنت قابل ارائه است. در تمام پروژه های عمرانی، شهرسازی، اراضی باغی و کشاورزی و غیره میتوان از این محصول استفاده کرد.

 

 • خدمات GIS

امروزه ارائه خدمات در قالب سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS  بسیار گسترده شده است. متخصصین شرکت آما با توجه به تجربه ۲۰ ساله، قادر به ارائه بهترین عملکرد در این بخش هستند. خدمات اجرا، مشاوره و نظارت پروژه های GIS ، استاندارد سازی نقشه های رقومی، برداشت اطلاعات مکانی و توصیفی در سریع ترین زمان ممکن با توجه به تیم برداشت و استفاده از فناوریهای نوین تنها بخشی از خدمات متنوع این شرکت محسوب می شود.

 

 • نقشه برداری دقیق با پهپاد

در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری درزمینه  ساخت و بهره‌برداری از پرنده‌های هدایت پذیر از دور (پهپاد) به وقوع پیوسته است. این تکنولوژی در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار، به‌صورت هم‌زمان، توسعه یافته و به کمک مهندسان نقشه‌بردار آمده است. قابلیت تصویر برداری سریع و با کیفیت بسیار زیاد از عوارض سطح زمین امکان تهیه عکس های هوای اورتو فتو با دقت بالا را فراهم کرده است.  هم اینک امکان تهیه نقشه های مسطحاتی و توپوگرافی با دقت زیاد، در کمترین زمان و با قیمت ارزان در مقایسه با نقشه برداری زمینی وجود دارد. نقشه های تولید شده در این شرکت با تضمین رعایت استانداردهای نقشه برداری به مشتریان ارائه می شود.

نقشه برداری هوایی با استفاده از تصاویر برداشته شده توسط پهپاد و بکار گیری نرم‌افزارهای تخصصی تبدیل عکس به نقشه انجام می‌شود. با استفاده از اینتصاویر می توان مدل های سه بعدی، تصاویر قائم سازی شده (ارتوفتو)، و ابر رنگی نقاط تولید کرد. از این محصولات می توان نقشه های توپوگرافی، نقشه های قطعات شهری، کاداستر و سایر نقشه های مرتبط با پدیده های سطح زمین را تولید یا استخراج نمود. نقشه های تهیه شده توسط شرکت آما بواسطه استفاده از نقاط کنترل سامانه شمیم دقتی در حد سانتیمتر دارد. این نقشه ها با رعایت استانداردهای سازمان نقشه برداری کشور تهیه شده و و مورد تائید سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور و قوه قضائیه است.

دلایل استفاده از پهپاد در نقشه برداری هوایی:

دلایل متعددی وجود دارد که چرا نقشه برداران از پرنده های بدون سرنشین یا پهپاد استفاده می کنند و آن را به تجهیزات خود اضافه می کنند که شاید بتوان مهم ترین دلیل تهیه نقشه هوایی با پهپاد را در پروژه های بزرگ دانست که زمان زیادی برای نقشه برداری زمینی می برند. در این پروژه ها اغلب نقشه برداران به دلیل اینکه تهیه نقشه های هوایی با پهپاد زمان کمتری را می گیرد و کیفیتی در همان حد با جزئیات بیشتر در اختیار نقشه کش قرار می دهد این روش را ترجیح می دهند.

علاوه بر آن مواردی وجود دارد که یک نقشه بردار تهیه نقشه هوایی با پهپاد را به روش های دیگر ترجیح می دهند از جمله این موارد می توان به این موارد اشاره کرد:

هزینه _ در برخی موارد به دلیل وجود مشکلات جانبی خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد به صرفه تر از دیگر روش ها خواهد بود
دسترسی به منطقه _ دسترسی سراسری و پوشش نقاط بیشتر توسط این روش یعنی تصویر برداری هوایی با پهپاد یکی از دلایل بهره گیری از این روش است.

صعب العبور بودن منطقه _ عدم وجود راه مناسب برای حمل و نقل و بردن تجهیزات یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد را مجاب به نقشه برداری هوایی با پهپاد می کند.

مجوزهای مورد نیاز _ عدم دسترسی به همه نقاط و نداشتن مجوز برای فیلم برداری موانع سر راه باعث استفاده از تصویر برداری هوایی از نقطه مورد نظر می شود.

زمان انجام پروژه _ در برخی پروژه ها زمان خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد بسیار کمتر از نقشه برداری های زمینی است و این دلیل مهمی برای استفاده از این روش است.

در کل این روش نقشه برداری در مقایسه با روشهای نقشه برداری زمینی علاوه بر دقت بالاتر و سرعت بیشتر از لحاظ هزینه نیز به مراتب ارزان تر ومقرون به صرفه است .

 

 • سنجش از دور

سنجش از دور بعنوان شاخه ای از علوم ژئوماتیک، کاربرد گسترده ای در کسب اطلاعات از عوارض سطح زمین دارد. با تفسیر تصاویر متنوع ماهواره ای و استفاده از سنجنده های مختلف در پهپادها می توان اطلاعات ارزشمندی را  از محدوده مورد بررسی، حتی بدون حضور در محل کسب کرد. در مناطق و سیع و مکانهایی که دسترسی مستقیم به آنها مشکل است  ،می توان از تصاویر ماهواره ای و پهپادی بهره برد. تیم سنجش از دور شرکت آما با بهره گیری از متخصصین مجرب و استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای متنوع پردازش تصویر قادر به ارائه خدمات متنوعی در این زمینه است. استفاده از سنجش از دور در زمینه های مختلف نظیر کاربردهای کشاورزی، زمین شناسی و معدن، مقایسه تغییرات مکانی و زمانی در مقیاس محلی و منطقه ای و غیره ، بخش مهمی از خدمات شرکت آما به مشتریان است.

 

 • خدمات مبتنی برGPS

تعیین موقعیت دقیق نقاط توسط GPS سه فرکانسه بر مبنای سامانه شمیم ( شبکه ملی یکپارچه مالکیتها ) در سراسر کشور هم اینک قابل انجام است. یکی از خدمات شرکت انجام عملیات برداشت نقاط با دقت ۱ سانتیمتر و پیاده سازی نقشه های ثبتی بر روی زمین است. مختصات نقاط برداشت شده مورد تایید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و در دعاوی مربوط به مالکیت زمین قابل استناد می باشد.  خدمات مبتنی بر GPS  به روش های زیر ارائه میشود:

 • تعیین موقعیت به صورت پروژه ای و یا انجام کار مشخص
 • اجاره ی دستگاه با اپراتور یا بدون اپراتور
 • انجام پردازش ها در محل و تحویل فایل های مشاهداتی و RINEX
 • استفاده از تصحیحات سامانه های شمیم،هدی،سمت و…
 • انجام مشاهدات به روش استاتیک و RTK

 

 • آموزشهای حضوری و غیر حضوری

کارشناسان شرکت آما سابقه ۲۰ ساله در زمینه آموزش دوره های مختلف و کاربردی مرتبط با علم ژئوماتیک دارند. ارتباط و همکاری با اساتید بین المللی در پروژه آموزشی GEONETC اتحادیه اروپا، باعث شده تا روش و محتوی آموزشی دوره ها در سطح روز دانشگاههای معتبر اروپا باشد. ارتباط و همکاری مستمر با اساتید دانشگاههای همکار LUND  سوئد، ITC) TWENTE ) هلند، سوپر تکنیک لیسبون پرتقال و VGTU لیتوانی از افتخارات شرکت آما محسوب می شود.

دوره های آموزشی عبارتند از:

 • دوره های کاربردی سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) ، شامل مقدماتی و پیشرفته
 • سنجش از دور ماهواره ای (RS)، شامل مقدماتی و پیشرفته
 • سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای (GPS) ، شامل مبانی و کاربردی
 • آشنایی با پهپاد (UAV) ، مبانی و عملیات پرواز